Kokoonpanot lauantain peleihin

Lauantaina tehdään väkisinkin historiaa hallisarjassa. Ohjelmassa on tammikuun revanssiviikonloppu, jossa jokainen joukkue kohtaa saman vastustajan kaksi kertaa. River Rats kohtaa saman päivän aikana kaksi kertaa Hannut. Kyseessä ovat todelliset kärkikamppailut!

River Rats on kerännyt kahdeksasta ottelusta kahdeksan voittoa. Hannut ovat keränneet kahdeksasta ottelusta seitsemän voittoa ja yhden tasapelipisteen. Tuo kahdeksan ottelun voittoputki muuten sivuaa seuran ennätystä tällä hetkellä. Hannu Karpon mukaan nimensä saanut vastustajan joukkue lähtee siis lauantain peleihin pitkältä takamatkalta.

Vastustajan joukkue vilisee huhujen mukaan entisiä Mestis-pelaajia, mutta River Ratsilla on silti asettaa kaukaloon maailman kaikkien aikojen rutinoitunein hallisarjajoukkue, joka on keitetty todella kovissa liemissä.

River Rats lähtee revanssiviikonloppuun seuraavassa kokoonpanossa:

 

MV: Jukka

1.Pakkipari (Flegut): Janne-Olli

  1. Pakkipari (Kaunokaiset): Lasse- Miro

 

Hyökkäysketjut:

1.(Paskanaamat):  Jerry-Rainmaker-Iiro

  1. (Symppikset): Kake-Hasse-JoniL
  2. (Duunariketju): Marko-Rainmaker/Hasse-Simo

 

Seuraa heitä:

#77 Simo “VandeVelde” Pilpola

Länsirannikon Johtava rakastelija, joka ei pelkää kentälläkään makuupaikkoja. Bongaa syöttölinjat yhtä suurella varmuudella kuin varpusparven Janckerin vessakäynnin jälkeen.

 

#14 Heikki ”Säbä-Heikki” Järvinen

Pois alta saatanan tissiposket! Hasse on luvannut kaataa lauantain vastustajan vaikka yksin! Sulavaliikkeinen Paimiolainen on seuran tunnollisin alivoimapelaaja, sekä ylipäätään aivan helvetin sympaattinen jätkä. Ps. Kuinka monta Hassea tarvitaan vaihtamaan lamppu?

 

Ennen pelejä on totta kai jälleen ilmassa suuria kysymyksiä, joihin todennäköisesti saamme vastaukset vasta lauantaina. Ehtiikö Lasse saada unirytminsä kuntoon ennen lauantaita? Kuka *ittu on JUHOSIPILÄ ja miksi hänestä yhä puhutaan? Mihin aikaan lauantaina Lietolaiset meinaavat sopia kyydeistä hallille? Tuoko Iiro paikalle videokameran, kuten on uhonnut? Miten Kake pelaa lauantaina? Onko Marko jo löytänyt töitä? Mitä Jannen kaverille kuuluu?

River Ratsin ottelut lauantaina Leafillä klo 14 ja 16!

 

Iiron hyvä kaveri löytyi samalta keikalta.